ההבדלים בין שף בשר למנגליסט

בתחום הבישול והכנת הבשר, המונחים “שף בשר” ו”מנגליסט” או “גרילמן” עשויים להישמע כמעט זהים, אך האמת היא שהם מתארים שני דברים שונים.
כלומר יש נטייה לחשוב שמדובר באותו דבר וכתוצאה מכך לבחור את השף הלא נכון או את האירוע הלא נכון, דבר שעלול להיות לא נעים אירוע.

ההבדלים בין השניים באים לתאר התמחויות שונות, כאשר מנגליסט \ גרילמן הכוונה נטו ל”על האש” כאשר השף אמור להכיר את כל סוגי הבשרים, זמן בישול ומרחק מהאש, כמה אנשים, מה התיבלון הנכון וכו’ ואילו שף בשר אמור להכיר סוגי תבשילים רבים של בשר המתאימים גם למנות ראשונות וגם עיקריות כגון צלי או מנות אחרות של בישול ארוך, קרפצ’יו, פאי רועים וכו’. 

אז הרעיון הוא לעזור לכם בבחירה המדויקת של השף המתאים לאירוע או למסעדה.

שף בשרים

שף בשר (או “שף בשרים”) הוא מומחה לבשר ולטכניקות הבישול המתאימות לו.
הוא מכיר את מבנה הבשר, את סוגי הבשר השונים ואת הדרכים בהם ניתן להכין אותם כך שישמרו על טעמם המקורי ויתבשלו לרמת הבישול הרצויה.

שף בשר טוב יכיר וידע להכין סוגי תבשילים רבים המתאימים גם למנות ראשונות וגם לעיקריות. כלומר שף בשר לא מוגבל רק ל”על האש” אבל ברוב המקרים שף בשר טוב הוא גם גרילמן טוב.

בפרט, שף בשרים ידע איך לבחור ואיפה לקנות את הבשר האיכותי ביותר, אילו תהליכים יש להעביר את הבשר לפני האירוע עצמו, להכין אותו בצורה המושלמת ולהביא לידי ביטוי את הארומות והטעמים המיוחדים לבשר כך שילוו בצורה מושלמת את האירוע המושלם.

שף בשר

מנגליסט \ גרילמן

גרילמן או “שף על האש” הוא מומחה לבישול על אש גלויה. הגריל הוא אמנות בפני עצמה ודורש הבנה מעמיקה של טמפרטורות, טכניקות, אופן  ותזמון הצתת האש.

הגרילמן אמור להכיר את כל סוגי הבשרים, ואמור לדעת להמליץ לכם על הבשרים המתאימים לאירוע המתאים.
ההתמחות שלו היא לבחור את הבשרים המושלמים לאירוע, לדעת איזו טכניקה מתאימה לכל בשר, מהו זמן הבישול והמרחק מהאש, כמה אנשים, מה התיבלון הנכון וכו’  

שף גריל יבשל לא רק בשר, אלא גם דגים, ירקות ופירות וידע בדיוק כמה זמן כל אחד מאלה צריך להיות על האש כדי שיצא בצורה מושלמת.

גרילמן עד הביתטיבון טלהשף אנטריקוט

כאמור, הבחנה העיקרית בין השניים היא התמחותם:
בעוד ששף בשרים מתמחה בכל מה שקשור לבשר, הגרילמן מתמקד בטכניקות הבישול על האש.
הגריל עצמו הוא אמנות שפעמים רבות נתפסת כפשוטה, אך היא מצריכה הבנה וניסיון רב.

גם אם לפעמים נראה שהשניים דומים, ההבדלים ביניהם הם בעיקר במיקוד, סוג המנות וההתאמה לכל אירוע. 
שף בשרים זו הגדרה קצת רחבה וכללית יותר וברוב המקרים שף בשר הוא גם מנגליסט טוב אבל לא ההיפך!

מתלבטים מה לבחור? מלאו פרטים ונעזור לכם בשמחה ובאהבה.

הפוסט נכתב באדיבות iChefs – פוטרל שפים פרטיים

מעוניינים להזמין שף בשר או גרילמן?

מלא/י את הטופס ואחזור אליך בהקדם

מכתבי לקוחות

×

האתר של ששון ישראל

×